Cerames już przygotował magazyn na przyjęcie dużej ilości nowych przedmiotów rękodzieła z Meksyku. Oprócz znanych bestsellerów, jak ręcznie malowane umywalki nablatowe, czy meksykańskie patchworki, tym razem witamy również zupełne nowości.

Dla koneserów pojawia się w naszej ofercie La Catrina- meksykańska śmierć spersonifikowana jako szkielet kobiety z wyższych sfer. Płytki ceramiczne Talavera z motywem La Catrina będą dostępne pojedynczo, lub w zestawach.

Oprócz znanych z poprzednich dostaw płytek ceramicznych płaskich, czekamy na absolutną nowość- płytki meksykańskie z reliefem, czyli przypominające płaskorzeźbę. Ceramiczne płytki z reliefem wymagają od artysty rzemieślnika ogromnej wprawy i zręczności. Gęsta farba, używana do malowania wzorów, zastyga tworząc wypukłości. Produkcja płytek z reliefem nie jest szybka, ani łatwa, ale uzyskany efekt jest spektakularny. Ręcznie malowane płytki ze strukturalnym wzorem grają ze światłem, dając efekt 3D. Podświetlenie podkreśla wypukłości, soczystość barw i bogactwo wzorów. 

Niecierpliwie czekamy na uzupełnienie naszych stanów magazynowych o nowe ceramiczne umywalki z Meksyku. Jak zwykle, przypłyną do nas np. bestsellerowe umywalki z wzorem La Reina, w rozmaitych kształtach i wymiarach. Wiemy, jak duża popularnością cieszą się ręcznie malowane wzory w kolorystyce biało-czarnej, więc takich modeli również nie zabraknie.

Ale oprócz znanych modeli umywalek meksykańskich, spodziewamy się zupełnych nowości: Czekamy na 2 modele umywalek nablatowych obłych z reliefem!

Wielbiciele kolorów nie powinni przeoczyć naszej nowej umywalki łódki:

Ceramiczne płytki ścienne, ręcznie robione artystyczne umywalki i zlewy to nie wszystko, co Cerames sprowadza z Meksyku. Nasi klienci mogą kupić artykuły dekoracyjne, wykonane w technice Talavera, np. lustra, z ramą inkrustowaną meksykańskimi płytkami, ceramiczne figurki Iguany i Żaby, donice.

W ostatni tydzień września nasz magazyn wypełni się kolorami, meksykańskie rękodzieło sprawi, że ta jesień będzie gorąca!