Umywalka Bolesławiec

Gliniane, ręcznie zdobione i wypalane umywalki nablatowe z BOLESŁAWCA powracają w wielkim stylu. Ceramika bolesławiecka wytwarzana jest od wieków w tradycyjny sposób, a stempelkowy sposób zdobienia stanowi o wyjątkowości umywalek z Bolesławca.

Nablatowe umywalki z Bolesławca są dekorowane stempelkami, wykonanymi z gąbki lub z gumy, tworząc wzory z kółek, kropek, rybiej łuski, pawich oczek, trójkącików, czy listków koniczynki w różnych tonacjach kobaltu, zieleni i brązu.

Bolesławiec słynie z naturalnych glin kamionkowych, których pokłady znajdują się w dorzeczu Bobru i Kwisy i od wieków służą produkcji wyrobów kamionkowych wypalanych w temperaturze powyżej 1200 °C.

Umywalka nablatowa Bolesławiec

Ręcznie zdobione, gliniane umywalki nablatowe korespondują stylistycznie z bolesławiecką ceramiką stołową. Większość motywów dekoracyjnych nawiązuje do tradycji. Gliniane umywalki nablatowe są produkowane przez "BOLESŁAWIEC" w małych nakładach, produkty są dostępne w pojedynczych egzemplarzach, więc każdy nabywca może śmiało uważać swoją umywalke za unikalną i wyjątkową.

Zapraszamy do składania zamówień: UMYWALKI Z BOLESŁAWCA