O nas

Cerames- Kolory które budzą wnętrza

Cerames to najpiękniejsze artykuły wyposażenia wnętrz z dalekich stron świata. Współpracujemy z artystami rzemieślnikami z różnych krajów i kontynentów, żeby zaoferować Wam rzeczy wyjątkowe. Ręcznie robione płytki ścienne, umywalki malowane przez artystów, miedziane lampy i zlewy produkowane zgodnie z meksykańską tradycją, wielobarwna ceramika użytkowa- to tylko część oferty, którą u nas znajdziecie. Wierzymy, że w pięknych wnętrzach mieszkają szczęśliwsi ludzie, a przedmioty robione z pasją emanują dobrą energią. 

Historia 

Wszystko zaczęło się od podróżniczej pasji Jana Toczyskiego. Na początku XXI wieku właściciel Ceramesu pierwszy raz wybrał się do Meksyku i dał się uwieść jego kulturze, serdeczności mieszkańców, niezwykłej przyrodzie i sztuce. Poznał artystów rzemieślników, którzy w rodzinnych, niewielkich pracowniach kultywują tradycję meksykańskiej ceramiki. Na kanwie tej wyprawy i zawartych podczas niej znajomości powstał pierwszy sklep o nazwie Kolory Meksyku. Z czasem i nabywanym doświadczeniem oferta była sukcesywnie powiększana o umywalki i płytki marokańskie (Kolory Maroka), armaturę pasującą do sprzedawanych sanitariatów (Armatura Retro), a także rękodzieło użytkowe polskich artystów (Florisa). Cerames powstał jako połączenie wszystkich ww sklepów i prezentuje pod jedna marką asortyment od partnerów z całego świata

Nasza misja i wartości 

Cerames to więcej niż sklep, tworzymy pomost łączący artystów rękodzielników różnych kultur z klientami na całym globie. Znajdziecie u nas prawdziwe i oryginalne wzornictwo z różnych zakątków świata. Sprzedajemy artykuły wyposażenia wnętrz tworzone przez wyjątkowych ludzi dla wyjątkowych ludzi. Doskonale rozumiemy chęć ucieczki od powszechnej unifikacji produktów, dlatego nasz asortyment pozwala stworzyć wnętrza jedyne i niepowtarzalne. Budując od lat siatkę partnerów dbamy nie tylko o wysoką jakość produktów, ale także o dobre relacje i biznes w duchu fair trade. Nasi dostawcy to przyjaciele, a nie tylko partnerzy biznesowi. Aby oferować rzeczy odpowiadające wymaganiom najbardziej wysublimowanym gustom, w tworzenie kolekcji wkładamy całą naszą wiedzę i serce. Śledzimy najnowsze trendy w  architekturze wnętrz, a potem zderzamy i łączymy je z tym, co dają inne kultury i tradycje. Lata doświadczenia na rynku pozwalają nam stwierdzić, że niezależnie od dominującego stylu wnętrza nasze produkty pomagają uczynić je prawdziwie wyjątkowym.

Nasz Zespół

Cerames to my. Tworzymy niewielki, ale zgrany zespół osób, które łączy zamiłowanie do pięknych rzeczy i ambicja do spełniania życzeń wymagających klientów. Możecie nas poznać podczas wizyty w naszym salonie w Warszawie, lub skorzystać z fachowego doradztwa telefonicznie albo mailowo.

Jan Toczyski


Właściciel i twórca marki Cerames, człowiek, który swoją miłość do Meksyku przekuł w działalność zawodową. Otwartość na ludzi i ciekawość świata łączy z analitycznym podejściem do biznesu. Taki konglomerat cech pomógł osiągnąć sukces w handlu z Meksykiem, Marokiem czy Turcją.

Weronika Kaczanowska


Kierownik zespołu, B2B marketing manager, a czasem wodzirej- motywuje i nadaje kierunek rozwoju. Czuwa nad realizacją projektów, przepływem informacji i kontaktami z partnerami biznesowymi. Jeśli Wasza sprawa wykracza poza standardową obsługę zamówienia, albo chcielibyście rozpocząć współpracę z Ceramesem, kontaktujcie się z Weroniką.

Daniel Kopyciński


Zaklinacz komputerów, demiurg platform sprzedażowych i strony internetowej sklepu Cerames. Poza zapewnieniem wygody i bezpieczeństwa technicznej strony Waszych zakupów online, Daniel dba o sprzedaż przez Amazon.

Zbigniew Zaremba


Specjalista zakupowiec, dba o stany magazynowe i zna ze szczegółami każdy przedmiot z naszego asortymentu. Odpowiada na wasze pytania na livechacie. Jeśli szukacie szczegółowych informacji o płytkach cementowych, armaturze lub rzeczach z Maroka, dzwońcie do Zbyszka.

Piotr Antosik


Opiekun klienta, fachowiec od bieżącej obsługi zamówień, siła spokoju i ogrom wiedzy. Dzwoniąc lub pisząc do Ceramesu z ogólnym zapytaniem o produkty, prawdopodobnie będziecie rozmawiać z Piotrkiem. To on najszybciej sprawdzi status Waszego zamówienia lub pomoże dokonać wyboru produktów.

Mateusz Leszczyński


Drobiazgowość i chłodny, analityczny umysł pomagają Mateuszowi doprowadzać do finału negocjacje z nawet najbardziej roztargnionymi artystami z Meksyku. Sprzedaż przez Allegro i Ebay odbywa się pod jego czujnym okiem, więc pytając o produkt na tych platformach będziecie zapewne mieć do czynienia z Mateuszem.

Julietta Torbus


Artystyczny pierwiastek zespołu- grafik, fotograf, osoba o wyjątkowym zmyśle estetycznym i wrażliwości na sztukę. Julietta odpowiada za wizualną stronę naszych publikacji na blogu, posty w mediach społecznościowych, a przede wszystkim odpowiednią prezentację zdjęciową produktów z oferty Ceramesu.

Oleh Yakovenko


Mistrz pakowania, wysyłek i organizacji przestrzeni magazynowej. Wszystkie produkty wysyłane z naszego magazynu przechodzą przez ręce Oleha, który dba, żeby Wasze zamówienia dotarły możliwie szybko i w dobrym stanie.


Kariera

Podoba Ci się nasz asortyment, wyznawane wartości i czujesz, że właśnie Ciebie brakuje w zespole Ceramesu, żeby był w pełni kompletny?
Daj się poznać i wyślij na adres b2b@cerames.pl swoje CV Jeśli pojawi się możliwość rekrutacji, odezwiemy się do Ciebie!