Polmira - Umywalka o organicznym kształcie

Wysokość całkowita: 13 cm

Średnica: 40 cm

Materiał: Ceramika

Rodzaj montażu: Nablatowa

Produkt obecnie niedostępny. Zostaw swój email, aby otrzymać informacje o ponownej dostępności.

1 130 zł

Dostępne metody płatności :

Ręcznie formowana umywalka ceramiczna o organicznym kształcie i niepowtarzalnym charakterze, zaprojektowana i wykonana przez polską artystkę-ceramika. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: głębokim oranżu z domieszką czerwieni oraz zieleni leśnej (Szarlin), przełamanej słonecznym odcieniem żółci.

Oba modele to doświadczenie kontaktu z naturą. Ognista lawa, zastygająca w skałę ciemnego porfiru i wilgotny mech w mrocznym poszyciu niedostępnej puszczy przywodzą na myśl potęgę, intensywność oraz piękno przyrody. Kontrast między aksamitnym, połyskującym wnętrzem misy, a surową, nieszkliwioną ścianą zewnętrzną to wrażenie jeszcze potęguje.

Umywalka została wykonana z plastycznej gliny szamotowej, a następnie wypalona w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Ręcznie formowana oraz szkliwiona zwraca uwagę wysokim poziomem rzemiosła artystycznego. Będzie ozdobą każdego wnętrza, urządzonego zarówno w stylu tradycyjnym, jak i współczesnym.

Każda z umywalek utworzona według tego wzorca, mimo repetycji, pozostaje niepowtarzalnym dziełem sztuki użytkowej. Zyskuje na wartości drobnymi odstępstwami rozmiaru, kształtu, koloru, masywności polewy szkliwa, czy siatki uzyskanych w procesie wypalania spęknieć, które odróżniają ją od pozostałych egzemplarzy w danej serii.

Rodzaj montażu umywalkiNablatowa
Materiał wykonania umywalkiCeramika
Otwór przelewowyNie
KolorPomarańczowy
Wymiary umywalki13 cm x 40 cm

Napisz opinię

Polmira - Umywalka o organicznym kształcie

Polmira - Umywalka o organicznym kształcie

Wysokość całkowita: 13 cm

Średnica: 40 cm

Materiał: Ceramika

Rodzaj montażu: Nablatowa