Kolory które budzą wnętrza - Konkurs marki CeramesWyniki konkursu

Z radością informujemy, że konkurs "Cerames - Kolory, które budzą wnętrza" został rozstrzygnięty. Wszystkie wyróżnione osoby zostały indywidualnie poinformowane o przyznanej nagrodzie, a my z tego miejsca chcemy podziękować za wszystkie nadesłane projekty. Poniżej zamieszczamy listę laureatów oraz nagrodzone prace. 


Agnieszka Kaczmarek
Olga Martyniuk
Anita Matusiak
Weronika Piechutek
Iryna Savka
Natalia Wojtasik

Jeżeli któraś z laureatek nie dostała informacji o przyznanej nagrodzie, prosimy by skontaktowała się z nami drogą mailową.

Weź udział w konkursie dla architektów i projektantów.

Pula nagród wynosi 25 tys. złotych.

Odkrycia współczesnych nauk o człowieku sprawiają, że mechanizmy pozytywnego odbioru przestrzeni przez użytkowników architektury coraz częściej definiuje się przez pryzmat emocji. Są one wywoływane u odbiorców przez procesy psychologiczne często ukryte są gdzieś pod powierzchnią świadomości. Ważną rolę odgrywa w nich kolor, którego rola w badaniach nad percepcją przestrzeni stale rośnie. Marka Cerames od ponad 15 lat oferuje na polskim rynku najpiękniejsze artykuły wyposażenia wnętrz z dalekich stron świata. Ręcznie robione płytki ścienne, umywalki malowane przez artystów, miedziane lampy i zlewy, wielobarwna ceramika, ręcznie robione elementy dekoracyjne – wszystkie te elementy wyposażenia wnętrz oferowane przez Cerames łączy jedno – wielobarwna kolorystyka.

Czekamy na Twój projekt!

Zapraszamy wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków projektowanie do wzięcia udziału w konkursie na projekt dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną wykorzystane do wykreowania różnorodnej, bogatej w niespodzianki i pozytywnie odbieranej przez użytkowników przestrzeni architektonicznej – może być to zarówno wnętrze prywatne, jak i przestrzeń publiczna.

Jak wziąć udział w konkursie?

Projekty należy zgłaszać przez stronę cerames.pl/konkurs w postaci wizualizacji, opisu oraz rzutów i widoków zaproponowanych rozwiązań. Mogą to być zarówno przestrzenie już zrealizowane, jak i całkiem nowe pomysły. Jedynym warunkiem zakwalifikowania ich do oceny przez jury konkursu jest wykorzystanie w propozycjach produktów z oferty Cerames (Pliki cad do pobrania TUTAJ) oraz kolory, które sprawią, że użytkownicy będą zaintrygowani możliwościami ich wykorzystania, a także będą pozytywnie odbierali wykreowaną przestrzeń.

Regulamin konkursu Cerames

Pliki cad do pobrania TUTAJ


Nagrody


Z puli nagród wyłączone są: płytki podłogowe (z wyjątkiem płytek cementowych dostępnych od ręki), grzejniki, zellige, inne produkty wykonywane na zamówienie.Formularz Zgłoszeniowy
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych.

Wyrażam zgodę na udostępnianie/przekazywanie praw autorskich do załączonych materiałów.

Zapoznałem/am się i akceptuję regulamin konkursu (LINK)

dozwole formaty: *jpg *jpeg *png


Jury konkursu

Magdalena Federowicz-Boule, Tremend


Architekt, Prezes i Dyrektor Kreatywna pracowni Tremend, wielokrotnie nagradzanej w międzynarodowych konkursach na przebudowy hoteli m.in . w Paryżu, w Budapeszcie czy na Ukrainie. Autorka cenionych realizacji: Crowne Plaza w Warszawie, Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, Dworca Metropolitalnego w Lublinie, Dworca Łódź Fabryczna czy przedszkola przy ul. Zdrowej w Warszawie.

Anna Federowicz, Tremend


Anna Federowicz współwłaścicielka i vice-prezes Zarządu pracowni Tremend, do której dołączyła wraz z zespołem swojej pracowni F.B.T w listopadzie 2021. Ukończyła studia na Wydziale Architektury na Politechnice Warszawskiej. Uczestniczyła w wymianie studenckiej „School of Architecture” Uniwersytet w Detroit, Michigan, USA.

Lech Moczulski, Mili Młodzi Ludzie


Jesteśmy grupą projektową, założoną przez Lecha Moczulskiego i Przemysława Nowaka. Projektujemy w różnych skalach - od urbanistyki i budynków, po wnętrza i przedmioty. Dzięki temu możemy oferować kompleksowe rozwiązania. Wyróżnia nas bardzo indywidualne podejście do każdego projektu. Włączamy klientów w proces projektowy, uważnie słuchając ich potrzeb i proponując nieszablonowe rozwiązania. Naszym priorytetem jest troska o środowisko, dlatego projektowanie traktujemy zarówno w kategoriach tworzenia od podstaw jak i przetwarzania i odtwarzania.

Jan Sikora, Sikora Wnętrza


Profesor gdańskiej ASP, w 2022 roku otrzymał ponad 10 międzynarodowych nagród za swoje projekty w tym A'Design Award czy Interior Design Award przyznaną w USA. Autor ponad 150 zrealizowanych projektów wnętrz w tym m.in. Stacji Kultura, Seafood Station czy salonu Sylwii Gaczorek w Warszawie. W kraju otrzymał m.in. Nagrodę Architektoniczną Polityki i Bryłę Roku. Przewodniczący i juror kluczowych polskich konkursów m.in. Dobry Wzór, MUST HAVE, Konkurs Koło czy konkursów Samsung.

Katarzyna Westrych-Pavy, 370studio


Partner w 370studio, architekt i designer. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej na kierunku Architecture for Society of Knowledge oraz Komunikacji Wizualnej na Politecnico di Milano. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kraju i za granicą (Sevilla, Lizbona, Florencja, Mediolan, stypendium w Rzymie). Specjalizuje się w projektowaniu wnętrz, tworzeniu konceptów i budowaniu guest experience. Dba o detale, bo od nich zależy unikalność każdego projektu.

Krzysztof Sołoducha, Grupa Sztuka Architektury


Założyciel i szef Grupy Sztuka Architektury - 5 portali zajmujących się architekturą współczesną. Wydawca i redaktor książek poświęconych tej dziedzinie. Organizator Plebiscytu Polska Architektura XXL i cyklu konferencji Idee i Technologie. Aktualny I były juror wielu konkursów architektonicznych.

Jan Toczyski, Cerames


Właściciel i twórca marki Cerames, człowiek, który swoją miłość do Meksyku przekuł w działalność zawodową. Otwartość na ludzi i ciekawość świata łączy z analitycznym podejściem do biznesu. Taki konglomerat cech pomógł osiągnąć sukces w handlu z Meksykiem, Marokiem czy Turcją.